Plaża w Grzybowie na miarę profesjonalnego kurortu

Rozglądając się za wakacyjnym wypoczynkiem nad Bałtykiem warto zastanowić się jaki typ wypoczynku preferujemy. Wiele modnych i popularnych kurortów poza wspaniałymi atrakcjami i infrastrukturą niesie ze sobą tłok i gwar. Znane bałtyckie miejscowości przyciągają wielu turystów, spośród których wielu nie chce ograniczać się tylko do plażowania. Intensywne nocne życie jest wielkim atutem, o ile preferujemy taki styl wypoczynku. Dla osób, które w czasie wakacji stawiają na ciszę i spokój powinny rozglądać się za mniejszymi, kameralnymi miejscowościami wypoczynkowymi. W takich miejscach o wiele łatwiej zarówno o komfortowe warunki do odpoczynku (http://meteor-turystyka.pl/), jak i noclegi.

Grzybowo to niewielka miejscowość położona w powiecie kołobrzeskim, zaledwie 6 km o miasta. Położona jest na wybrzeżu Trzebiatowskim w Zatoce Grzybowskiej. Ciągle rozwijająca się baza noclegowa, ośrodki wczasowe, pensjonaty oraz kwatery prywatne, infrastruktura przygotowana dla przyjeżdżających tu letników oraz przepiękna plaża i czysta woda to największe atuty. Niewątpliwie to na czym zależy turystom to świetna pogoda i dobre warunki do plażowania. O ile pierwszego nie możemy być pewni, o tyle świetnych warunków na grzybowskiej plaży możemy być zawsze pewni.

Kąpielisko w Grzybowie to ponad 700 metrowy odcinek plaży. Przede wszystkim trzeba podkreślić, że morze w tym rejonie jest bardzo czyste. Tutejsza plaża spełnia europejskie normy dotyczące jakości wód w kąpieliskach. W czasie sezonu nad bezpieczeństwem wczasowiczów czuwają ratownicy, którzy co 100 metrów mają swoje stanowiska. Sezon w Grzybowie rozpoczyna się wraz z wakacjami i działa do pierwszych dni września. Kolejną zaletą jest fakt, że głęboko wcinająca się zatoka w głąb lądu sprawia, że na płytkich wodach temperatura jest dość wysoka, a fale małe. Dzięki temu to świetne miejsce na wypoczynek z dziećmi. Na szerokiej plaży pomieszczą się wszyscy letnicy, którzy przyjeżdżają do wsi. Dzięki temu nawet w szczycie sezonu nie ma ścisku i tłoku, więc nie trzeba o 6 rano wyruszać z parawanem, aby zarezerwować sobie odrobinę przestrzeni na ręcznik czy koc.

Dzięki dogodnej lokalizacji Grzybowo może być świetną baza wypadową i noclegową. Bliskość Kołobrzegu sprawia, że chcąc odpocząć od leżakowania na plaży można wybrać się do miasta na zwiedzanie. Poza tym wokół jest wiele innych ciekawych miejsc, które warto odwiedzić podczas urlopu w tych stronach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *