Niechorze – skrawek zachodniego wybrzeża

Planując wakacje z dziećmi, warto pamiętać, że mają one inne potrzeby i upodobania niż dorośli. Decydując się na rodzinny pobyt nad polskim morzem bardzo często szukamy miejsc, które zapewnią nam nie tylko odpoczynek i wygody ale spokój, ciszę i będą miejscem wybranym tylko dla nas, tak by było tam jak najmniej turystów. Do takich zapewne zalicza się Niechorze, położone na zachodnim wybrzeżu Bałtyku, maleńka wioska  niedaleko Rewala, na terenie powiatu Gryfickiego.

To wybór trafiony, niezależnie od pogody. Atrakcji wokół jest mnóstwo. Położenie nad morzem, a z drugiej strony w otoczeniu jezior – to atrakcja w sobie. Przybrzeżne Jezioro Liwia Łuża to rezerwat i siedliska ptaków, które tutaj tworzą sobie ostoje.

Co trzeba zobaczyć?
Na pierwszy plan wysuwa się Latarnia Morska, widoczna z daleka, gdy zbliżamy się do miejscowości od strony zachodniej. Położona na klifie, ma 45 m wysokości, zbudowana została w 1866 roku. Wieża widokowa jest 6-boczna, możemy na nią się dostać, gdy pokonamy ponad 200 schodów, a widok i panorama na bezkresne morze zachwyci i wynagrodzi trud wejścia na górę. Udostępniana jest do zwiedzania sezonowo, ale nie wykluczone, że uda się wejść na nią poza sezonem, gdy spotkamy latarnika.

Niechorze to miejscowość malutka, ale atrakcji tutaj nie zabraknie, bowiem baza noclegowa jest bogata i pozostawia nam tylko wybór noclegu (Niechorze noclegi). To nie tylko malownicze domki położone nad morzem, to miejsca, gdzie odnajdziemy odpoczynek i ciszę, piękną plażę i trzy betonowe mola. Jak na miejscowość nadmorską przystało, jest tutaj też baza kutrów rybackich i możliwość zakupu świeżej ryby. Warto wybrać się na krótkie wycieczki po okolicy: zobaczyć Trzęsacz i ruiny kościoła, Pobierowo, Rewal. Jest jeszcze jedno miejsce Lędzin, położony na południe od Niechorza, w którym niebywałą atrakcją jest odrestaurowany XIX-wieczny wiatrak holenderski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *