Kwidzyn – miasto wielu wydarzeń kulturalnych

Co roku wielu Polaków staje przed trudnym wyborem idealnego miejsca na wakacje. Najczęściej odwiedzanym regionem jest północna część Polski. Dostęp do Morza Bałtyckiego, świeże powietrze, piękne lasy to tylko nieliczne w wielu zalet tego terenu. W województwie pomorskim [Województwo➪Informacje➪ Encyklopedia] możemy odwiedzić miasto, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Jest to Kwidzyn. Położony jest on na skraju Doliny Dolnej Wisły oraz w Dolinie Kwidzyńskiej. Mnogość atrakcji turystycznych, wydarzeń kulturalnych oraz ciekawych zabytków sprawia, że każdego roku w okresie wakacyjnym możemy spotkać tutaj tysiące turystów. Dużym ułatwieniem dla każdej przyjeżdżającej tutaj osoby jest baza noclegowa, w której znaleźć można wiele ofert hoteli, pensjonatów oraz domków gościnnych [Kwidzyn➪Noclegi➪Meteor], które funkcjonują na tym terenie.
Jeśli przebywacie na tym terenie nie daleko jest już do Krainy Wielkich Jezior. Każdy kto pragnie nacieszyć oczy jeziorami powinien odwiedzić Ostródę [Ostróda➪Informacje➪Blog], o której wspominaliśmy już na naszej stronie.

Kwidzyn to miasto pełne ciekawych wydarzeń kulturalnych. Jednym z nich są ,,Dni Kwidzyna”, które trwają zazwyczaj trzy dni. W tym czasie możemy wziąć udział w wielu niesamowitych koncertach znanych zespołów muzycznych. Podczas tej imprezy odbywają się także pokazy taneczne oraz występy kabaretowe, które gromadzą ogromną liczbę widzów, przyjeżdżających tutaj z całego regionu. Bardzo ciekawą inicjatywą są organizowane co roku loterie fantowe, w których można wygrać wiele niesamowitych nagród, takich jak podwójne zaproszenie na koncert czy też górski rower. Całość dochodu z loterii zostaje przeznaczona dla najbiedniejszych rodzin żyjących na terenie miasta. Kwidzyn to miejsce, w którym funkcjonuje także Dom Kultury. Organizowane są tam zajęcia śpiewu, tańca oraz rysunku. Są one przeznaczone dla lokalnej młodzieży oraz dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszą się także tutejsze kina oraz teatr, który co roku wystawia wiele popularnych sztuk. Ogromną popularność zyskało wydarzenie o nazwie ,,Kino pod gwiazdami”, czyli nocny maraton filmowy, który organizowany jest na tutejszym rynku. Podczas tej imprezy wyświetlane są najnowsze filmy, które zostały odznaczone nagrodami podczas światowych festiwali.

4 thoughts on “Kwidzyn – miasto wielu wydarzeń kulturalnych

  1. „Dni” każdego miasta w Polsce są dużą atrakcją dla mieszkańców i turystów, najlepsze na jakich byłem to Dni Myślenic i Dni Wieliczki – pochodzę z Małopolski 😉

  2. Fajnie by było zorganizować wyprawę z miejscowości do miejscowości na DNI MIASTA 😀 kto chętny ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *