Czarna Góra – miejsce do wypoczynku rodzin z dziećmi

Na naszej stronie pojawił się wpis dotyczący Niedzicy. Tę miejscowość zaprezentowaliśmy jako idealne miejsce na wypoczynek z dziećmi. W naszym dzisiejszym wpisie również pojawi się miejscowość, w której mali turyści świetnie spędzą czas.

Powstały w 1996 ośrodek narciarski Czarna Góra znajdujący się w pobliży wsi Senna, dokładniej w województwie dolnośląskim w Ziemi Kłodzkiej, to jeden z najnowocześniejszych kompleksów narciarskich w naszym kraju.

Na kompleks składa się baza noclegowa zlokalizowana w pobliżu ośrodka, wyciąg krzesełkowy oraz 8 wyciągów orczykowych. Stoki wyposażone są ponadto w nowatorskie systemy naśnieżania. Dlatego też już od późnej jesieni możliwe jest zimowe szaleństwo na stokach. O wolne noclegi na pewno warto zadbać zdecydowanie wcześniej, przed rozpoczęciem sezonu narciarskiego, jak i tego letniego.
Spokojnie możemy powiedzieć, że Czarna Góra to najlepszy ośrodek narciarski polskiej części Sudetów. Swoją przygodę mogą rozpocząć zupełnie początkujący amatorzy tego sportu. Znajduje się tu szkoła narciarska. Dla bardziej zaawansowanych, przygotowana jest specjalna nartostrada z homologacją FIS. Ogólnie narciarze do dyspozycji mają około 10 km świetnie otrzymanych tras. W roku 2016 planowane jest częściowe oświetlenie stoków narciarskich.

Poza doskonałą infrastrukturą narciarską, przygotowane są również liczne atrakcje. Wymienić należy z całą pewnością zjeżdżalnię grawitacyjną Czarna Żmija, biegnącą przez ponad 1 km i dostarczającą niezapomnianych wrażeń – dzieciom jak również dorosłym. Ciekawie można również spędzić czas na torze tubingowym. Zarówno zimą, jak i latem jest okazja zjeżdżać tu na pontonach. Osoby, którym brakuje nagłych skoków adrenaliny mogą też skorzystać z Euro-bungee. Specjalna trampolina pozwala wznieść się na wysokość ponad 6 m. Najmłodsi w Czarnej Górze mogą również skorzystać ze ścianki wspinaczkowej. Do tego mali miłośnicy sportów motorowych też znajdą tu coś dla siebie. W ośrodku funkcjonuje tor do wyścigów samochodami elektrycznymi. To najlepszy sposób by maluchy oswoiły się z kierowaniem pojazdów.

Poza górskimi wędrówkami i narciarskimi szaleństwami można odpoczywać w trakcie zażywania kąpieli. Latem polecamy pływanie w krystalicznie czystej wodzie Zalewu w Starej Morawie. Zimą najlepiej odprężyć się w krytym basenie znajdującym się w jednym z hoteli położonym nieopodal Czarnej Góry.

Czarna Góra i wiodące z niej trasy i szlaki turystyczne stwarzają ponadto doskonałe warunki dla amatorów rowerowego szaleństwa, dla zwolenników pieszych przechadzek oraz dla zapalonych narciarzy biegowych. Na miejscu czekają wyborne punkty gastronomiczne, karczmy z regionalną kuchnią oraz liczne puby i bary.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *