Bukowina Tatrzańska – miejsce o wielu twarzach

Południowy region Polski od lat uważany jest za jedną z najbardziej atrakcyjnych turystycznie części Polski, ze względu na fakt, że wiele miejscowości oraz miast tutaj położonych pełni funkcje turystyczno-rekreacyjną. Zakopane, Kraków czy Ojców to bardzo popularne kurorty wypoczynkowe, jednak w ostatnim czasie do tej czołówki dołączyła Bukowina Tatrzańska. Co roku przyjeżdża tutaj wielu turystów, którzy pragną oderwać się od hałasu i zgiełku wielkich miast. Niesamowite krajobrazy oraz wiele atrakcji turystycznych są ogromną zaletą tej miejscowości. Położona jest w województwie małopolskim. Liczy ona sobie prawie 3 tysiące mieszkańców. Niezależnie od pory roku na terenie tejże miejscowości możemy znaleźć tysiące turystów. Ogromnym ułatwieniem dla nich jest wybór noclegów, który można znaleźć w wyszukiwarce internetowej.

Od wielu lat ogromnym zainteresowaniem, zarówno wśród turystów jak i wśród mieszkańców, cieszą się lekcje jazdy konnej. Ośrodki wypoczynkowe, w których znajdziemy stajnie z końmi zostały przypisane do szlaku Górskiej Turystyki Jeździeckiej. Świetnie wytrenowane, pozwolą na szybką i bezpieczną naukę. Jazda na tych niezwykłych zwierzętach w przepięknym plenerze Bukowiny Tatrzańskiej pozostaje w pamięci uczestników do końca życia. Właściciele prowadzą także zajęcia z hipoterapii, które polegają na rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci przy udziale koni. Terapia ta przynosi ogromne postępy. Wykwalifikowany zespół składający się z terapeuty zajęciowego, pedagoga, psychologa, pielęgniarki oraz fizjoterapeuty zajmie się nami w sposób profesjonalny.

Bukowina Tatrzańska to idealne miejsce dla miłośników rowerów. Od lat jest ona znana wśród kolarzy jako miejsce posiadające niesamowite trasy, które są świetnie przygotowane. To właśnie na nich co roku odbywa się jeden z etapów Tour de Pologne. Znajdziemy tutaj zarówno bardzo skomplikowane i zaawansowane trasy jak i szlaki dla amatorów. To także punkt codziennych ćwiczeń profesjonalnych kolarzy z całego świata. Całkowita długość wszystkich tras rowerowych jakie znajdziemy w Bukowinie Tatrzańskiej oraz jej okolicach liczy prawie 200 kilometrów. Polskie góry to miejsce, w którym istnieje wiele interesujących wydarzeń, zarówno sportowych jak i kulturalnych. Jest to świetna promocja dla całego regionu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *