Bielsko-Biała – miasto wielu zabytków

Województwo śląskie obfituje w piękne miejscowości oraz miasta, które zachęcają co odwiedzin. Jednym z nich jest Bielsko-Biała, czyli jedno z miast powiatowych, powstałe w dwunastym wieku dzięki połączeniu dwóch osad – Bielska i Białej.

Ciekawa historia tego miejsca sprawia, że co roku przyjeżdża tutaj wielu turystów. Na tutejszym terenie zamieszkuje prawie sto osiemdziesiąt tysięcy mieszkańców. Ze względu na przemysłowo-gospodarczy charakter tego miasta co roku można spotkać tutaj wielu przedsiębiorców, którzy przyjeżdżają na różne spotkania oraz konferencje. Aby ułatwić poszukiwanie odpowiedniego miejsca noclegowego Bielsko Białej, powstał katalog o nazwie,,Baza noclegowa – noclegi Bielsko-Biała”, w którym zgromadzone zostały oferty wszystkich funkcjonujących tutaj hoteli, pensjonatów oraz domków gościnnych.

Bielsko-Biała to miasto, które z roku na rok ulega bardzo szybkiemu rozwojowi. Znajdziemy tutaj wiele interesujących miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić. Jednym z nich jest Katedra świętego Mikołaja, która została wybudowana w latach czterdziestych piętnastego wieku. Ze względu na liczne przebudowy, którym uległa przez okres swojego istnienia, znajdziemy tutaj istne pomieszanie licznych stylów architektonicznych, od gotyku aż po modernizm. Wyjątkowość tego miejsca sprawia, że co roku przyjeżdża tutaj około pięć tysięcy turystów.

Bardzo ciekawym obiektem jest również Dwór Lipnicki, którego wygląd oddaje wszystkie założenia stylu późno klasycystycznego. Ogromny podziw wzbudza we wszystkich turystach wypielęgnowany park, który otacza dwór. Miejsce to obecnie otwarte jest dla wszystkich osób zwiedzających, jednak wycieczki oprowadzają przewodnicy. Ogromną popularnością cieszy się także Pałac Zipsera, który został wybudowany pod koniec dziewiętnastego wieku. Znajdziemy go w centrum miasta. Obecnie funkcjonuje tam hotel.

Zabytkiem, który koniecznie trzeba odwiedzić, przebywając w Bielsku-Białej, jest ratusz, który został wzniesiony w dziewiętnastym wieku. Jego neorenesansowy charakter zachwyca wszystkich miłośników architektury. Obecnie stacjonuje tutaj Urząd Miasta wraz z Prezydentem. Bielsko-Biała to dobre miejsce na odpoczynek. Ze względu na dużą liczbę miejsc, które można tutaj zwiedzić, możemy wiele nauczyć się zarówno o historii, jak i kulturze tego regionu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *